Parkovací systém v Hranicích a jeho ceny

Parkovací systém v Hranicích a jeho ceny image not found

Že se v Hranicích za parkování na některých místech platí, to je známý fakt. Taktéž i to, že se někde platí více a někde méně. Méně známé je ale rozdělení tarifních zón a přesné ceny. To přibližuje dnešní článek.

Parkovací systém v Hranicích provozuje městská společnost Ekoltes Hranice, a.s., ta má ve správě taktéž parkovací automaty. Rozlišuje dva druhy parkování - návštěvnické a rezidentní (abonentní).

Návštěvnické parkování je rozděleno do třech tarifních pásem, které se liší dobou parkování - krátkodobé (oranžové), střednědobé (zelené) a dlouhodobé (žluté). Za každé pásmo řidič zaplatí jinou částku buď přímo vhozením mincí do parkovacího automatu nebo nověji prostřednictvím SMS zprávy. Parkovné se platí ve všední dny do 17. hodiny a v sobotu do 12. hodiny. V neděli je bezplatné.

Občané s trvalým pobytem v Hranicích mohou využít druhou možnost parkování, kdy si mohou zakoupit nepřenosnou rezidentní kartu. Ta umožňuje zaparkovat auto v lokalitách označených značkou “Pro držitele platných parkovacích karet”. Podobně je systém nastaven také pro podnikatele, kterým je určena abonentní karta. Ta je v rámci jedné společnosti přenosná. Karty platí pouze pro konkrétní místo, pro které byly vydány.

Parkovací karty si mohou zájemci koupit na pracovišti Ekoltesu na adrese Zborovská 606 v Hranicích každé pondělí od 8 do 11 hodin, nebo v odpoledních hodinách od 12 do 16 hodin, v ostatní dny po telefonické dohodě.

 

Rozdělení lokalit a ceny parkovného

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář