Kinematograf bratří Čadíků bude opět promítat pod širým nebem

Kinematograf bratří Čadíků bude opět promítat pod širým nebem image not found

I letošní rok navštíví kinematograf bratří Čadíků Pohostinství Na Střelnici, kde nabídne hned čtyři večery po sobě promítání českých filmů.

Kinematograf bratří Čadíků objíždí již 25 let česká a slovenská města, kterým nabízí několikadenní projekci českých filmů pod širým nebem. V letošním roce navštíví projekční vozy v rámci Filmového léta více než 100 měst a obcí, což je prozatímní rekord v celé historii společnosti.

Do Hranic dorazí v sobotu 5. srpna a až do úterý bude promítat postupně film Teorie tygra, pohádku Řachanda, romantickou komedii Všechno nebo nic a dokument Trabantem do posledního dechu

Trošku z historie

V Česku funguje projekt již od roku 1992, tehdy ještě známý jako P + P mobil kino. V té době si bratři Josef a Pavel Čadíkovi pořídili první maringotku, kterou vybavili projekčním zařízením, doplnili konstrukcí na zavěšení promítacího plátna a začali putovat po moravském venkově. Každým rokem se však promítalo na více a více místech, až se aktivity Kinematografu dostaly také na Slovensko. 

Od roku 1998 je Filmové léto spjato se sponzorstvím různých nadací. Vstupné na projekce je dobrovolné a vybraný finanční obnos je vždy věnován na dobročinné účely. Dosud obdarovanými nadacemi jsou například Pomozte dětem, Kapka naděje, Archa Chantal, Masarykův onkologický ústav v Brně, Dar Života nebo Konto Bariéry. 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář