Hrad Starý Jičín navštívil o víkendu Večerníček

Hrad Starý Jičín navštívil o víkendu Večerníček image not found

Páteční a sobotní odpoledne patřilo na hradě Starý Jičín dětem a pohádkovým postavám. Probíhala zde akce Večerníček na hradě, při které si děti předškolního věku a malí školáčci vysoutěžili drahé kameny, zlaté mince a další poklady.

Soutěžní trasu návštěvníci začali u Fiony, která dětem pomohla vytvořit svou vlastní večerníčkovskou čepici. S tou se mohly vydat plnit všechny úkoly, za které sbíraly razítka do soutěžní karty.

Šikovnost si děti vyzkoušeli na Krakonošově stezce, kde převážely pytel plný mlhy, bouřky a hromobití. Víla Amálka prověřila zručnost při vytváření náhrdelníku, Makové panence pomohly najít a vykreslit ztraceného motýla Emanuela, s čertíkem si zaskákaly v pytlích a zahrály karty o mince, s vodníkem zase házely stříbrňáčky na dno rybníka a u Boba a Bobka si vylosovali další záludný úkol. 

Vše z povzdálí sledoval Večerníček, který na závěr odměnil každého soutěžícího pohádkovými dárky. 

Na posilněnou byla na hradě připravena cateringová firma s oblíbenými pochoutkami jako jsou párky, langoše, bramboráky, či steaky, nechybělo ani populární malování na obličej. A samozřejmě nikdo neodolal prohlídce romantické zřiceniny hradu. 

I další víkend se na hradě děti zabaví

Pokud jste akci propásli, hned tento víkend to můžete napravit. V sobotu 5. srpna zde totiž bude probíhat Den plný loutek, při kterém si nejmenší zasoutěží společně s loutkovými pohádkovými postavami a kromě sladkostí jim bude odměnou také loutkové divadlo o princezně a drakovi.

 

Další fotky z akce si můžete prohlédnout na našem Facebooku.

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář