Skauting slaví 110. výročí

Skauting slaví 110. výročí image not found

Přesně před 110 lety vznikl skauting a i po takové době je stále v oblibě.

1. srpna 1907 díky Robertu Baden-Powellovi proběhl první skautský tábor na světě, který díky hrám a zábavnému programu sklidil obrovský úspěch. Robert tedy následně vydává svou knihu Scouting for Boys, díky které se skauting dostal téměř do všech zemí světa. 

V dnešní době má zhruba 50 milionů členů z 216 různých zemí, kteří vyznávají jednoduchá pravidla, jako je čestnost, pravdomluvnost, zdvořilost, věrnost, oddanost, láska k přírodě. Díky skautingu miliony dětí i dospělých poznávají nové kamarády a užívají si neobyčejná dobrodružství. 

 

Čeští skauti mají svoji raritu

V České republice se skauting rozmohl hlavně díky knize A. B. Svojsíka nesoucí název Základy junáctví. V červenci roku 1912 tak proběhl první český skautský tábor nedaleko hradu Lipnice, o rok později se již skauti zabydleli ve svých prvních unikátních podsadových stanech, které dodnes obdivují skautky a skauti z cizích zemí. Skautingu se chtěli účastnit také děvčata. Jejich první český tábor proběhl v roce 1915 u Živohoště. 

Junák, neboli český skaut, je v současnosti největší výchovnou organizací pro děti a mládež u nás. Za posledních 11 let se počet členů zvýšil ze 40 tisíc na téměř 58 tisíc a stále narůstá.

Také město Hranice ukrývá skautské oddíly, bližší informace o nich i jejich činnosti získáte na webových stránkách.  

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář