Půjčil známému peníze, jejich vrácení se nedočkal

Půjčil známému peníze, jejich vrácení se nedočkal image not found

47letý muž z Hranicka obelstil o 20 let mladšího známého a připravil jej o celkovou částku 70 000 korun. Nyní je za své jednání vyšetřován policií z trestného činu podvodu.

Muži se seznámili prostřednictvím jedné ženy, čímž podezřelý získal důvěru mladšího muže. Mladík muži nabídl finanční pomoc při dostavbě rodinného domu v malé obci na Hranicku. "Poškozený mu ve dvou případech zapůjčil v červnu a červenci celkovou částku 70 000 Kč, kdy jednu měl splatit do konce července a druhou do konce srpna, do dneška se jich však nedočkal," přibližuje situaci policejní tisková mluvčí por. Mgr. Miluše Zajícová. Poškozenému již došla trpělivost a celou událost nahlásil na policii.  

"Podezřelý půjčené peníze použil pro svoji potřebu a s výstavbou střechy, na kterou byla sjednaná půjčka domluvena, nezačal. Za uvedený čin hrozí maximální trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let," uzavírá celou situaci tisková mluvčí. 

 

Komentáře (6)

 • rrrr

  Friday, August 11, 2017

  A proč se tím zabývá Policie? Vždyť to je soukromoprávní vztah. Měli sepsat smlouvu a řádně půjčku zajistit směnkou.

 • Michal

  Monday, August 14, 2017

  Když nabourají 2 auta soukromích osob, tak to taky řeší policie. Proč? Protože si platíme třeba daně a očekáváme, že stát zajistí dodržování práva. Že vůbec něco takového někoho napadne komentovat tímto směrem :-D

 • rrrr

  Wednesday, August 16, 2017

  Michale, když nabourají dvě auta, tak nejde jen o soukromé osoby (píše se soukromých, měl byste si zopakovat češtinu, než něco napíšete), ale i o delikt podle zákona o pozemních komunikacích, proto ta Policie (měl byste si taky zopakovat základy práva). Dodržování práva si dle ústavy i OZ zaručujeme sami. A daně si platíme, aby nám soudy právo nalezly (pozor, použil jsem právní terminologii) nebo vymohly. Policie v tomto případě může vyšetřovat podvod, což asi dělá. Ale nemyslím si, že by to dělat měla. Společenská nebezpečnost je malá. A trestní právo je prostředek ultima ratio. V tomto případě je tu hlavní soukromoprávní vztah. A není to ani věc o kterou by se měly zajímat média. Maximálně napsat, že lidi by měli půjčovat známým na písemné smlouvy a neotravovat Policii.

 • Michal

  Tuesday, August 22, 2017

  Nesouhlasím s vámi (kromě pravopisné chyby, které jsem si všiml ex post a již se nedala opravit), ale nemám čas řešit blbiny s někým, kdo se podepisuje rrr. Za mě je v pořadku, že to Policie řešila, závažnost deliktu je jen váš subjektivní pohled, až se to stane vám (nedej Bože), jistě změníte názor. Hezký den přeji.

 • rrrr

  Wednesday, August 23, 2017

  Nezměním názor. A je to rrrr a určitě je to lepší než jakýsi Michal, kterých běhá po světě spousta. Nezměním názor. Když půjčuji, tak sepíšu smlouvu a pořádně si ji zajistím. Toto je celkem jasné zneužití trestní represe. Všude na západě (a tím myslím jak Bratislavu, Olomouc, Brno,...) by si to řešili např. platebním rozkazem. Pokud dostane trest, tak stejně nic nevrátí. Rozkazem by měl peníze blíž (nebo alespoň exekuční titul). Právní povědomí je v této části země na minimální úrovni. A co hůř, právo tu vykládá každý Michal, co neviděl právnickou fakultu ani z tramvaje...

 • Michal

  Saturday, August 26, 2017

  Super, však nikdo nechce, abyste měl/a názor. Naštěstí je rrrr (který na světě vlastně není vůbec) všem úplně ukradený. :-D Mimochodem Právnickou fakultu jsem viděla jak z tramvaje, tak i z autobusu a troufnu si tvrdit, že jsem šel kolem i pěšky. A ať vám z toho rozčilování nepraskne cévka, Fakultu medicíny jsem opravdu z tramvaje neviděl, takže bych vám tady neporadil, co s tím. :-D Takže pohodovou a klidnou sobotu :-D

Přidat komentář