Kriminalisté dopadli na Hranicku další čtyři muže, kteří prodávali drogy

Kriminalisté dopadli na Hranicku další čtyři muže, kteří prodávali drogy image not found

Hranickým kriminalistům se podařilo na konci letních prázdnin odhalit čtyři pachatele, kteří prodávali marihuanu a pervitin na Hranicku, v Lipníku a jeho okolí.

“Mezi prvními zadrženými byl devatenáctiletý mladík z Hranic, který distribuoval marihuanu ještě jako mladistvý, přibližně od září roku 2015. Šetřením se zjistilo, že marihuanu prodával minimálně třem přibližně stejně starým mladíkům. Sám je uživatelem a drogy prodával i za účelem finančního přilepšení,” uvedla policejní tisková mluvčí Miluše Zajícová.

O den později, 29. srpna, policisté zadrželi v Lipníku nad Bečvou další tři muže ve věku 24, 42 a 54 let. Všichni zadržení zůstali přes noc v policejních celách a následně byli obviněni z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Kriminalisté totiž odhalili, že trojice mužů opakovaně prodávala  pervitin.

“U dvou nejstarších mužů byly provedeny domovní prohlídky, při kterých bylo zajištěno přibližně 300 gramů sušeného konopí. Dva z nich (24 a 42 let) mají za sebou také trestní minulost jiného charakteru, za kterou byli i odsouzeni. Nejmladší z nich omamné látky nejen prodával, ale sám je i užíval,” upřesňuje mluvčí Zajícová.

Pachatelům, kteří jsou trestně stíháni na svobodě, hrozí trest odnětí svobody od 1 do 5 roků.

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář