Pojďme uklidit Hranice v rámci celorepublikové akce!

Pojďme uklidit Hranice v rámci celorepublikové akce! image not found

Po každoroční nadupané turistické sezóně se opět všude po okolí válejí odpadky, které do přírody opravdu nepatří. Je čas s nimi zatočit a pomoci přírodě podzimním úklidem. Třeba v rámci celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko!

Na sobotu 23. září připadá již dlouho plánovaný úklidový den po celé České republice (dokonce i na pár místech mimo ni). Akce “Ukliďme svět, ukliďme Česko” si opět slibuje vyčištění měst, vesnic a přírody od všeho smetí, které především leniví lidé rozhazují po okolí. Přidat se může každý. Uklízí všichni, společně, v jeden den. Děti, školáci, důchodci, politici, úředníci, skauti, programátoři, lékaři, prodavači, ekologové, turisti, pejskaři, punkeři, zkrátka každý, kdo chce.

Také Hranice chtějí při této oficiální akci uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek v okolí. Srdcem aktivity je spolek Živé Hranice, který vyhlásil sraz dobrovolníků na 14. hodinu v Zámecké zahradě. Zde budou jednotlivým skupinkám uděleny potřebné informace a přiděleny úklidové trasy. Likvidaci sesbíraného odpadu pak zajistí firma Ekoltes.

Pokud chcete být součástí uklízecí celorepublikové akce, pak oslovte kamarády, rodinu, známé, zaregistrujte se na této stránce a přijďte v sobotu po obědě do Zámecké zahrady.

 

Ukliďme Česko vyhlašuje různé soutěže

V rámci “Ukliďme Česko” probíhají také každý rok soutěže, např. "Kraj, který prokoukl". Vítězem se stává kraj, na jehož území se konalo nejvíce úklidových akcí. Budeme vítězi? Nebo se můžete zapojit do Fotosoutěže, Instagramové soutěže, připravena je i soutěž pro školy.

 

Jarní úklid ČR v číslech

Poslední “Ukliďme Česko” proběhlo na jaře letošního roku. Jaká jsou oficiální čísla sesbíraná po celé republice?

  • 2 215 úklidových akcí,

  • sesbíráno 1 331 tun odpadu,

  • z toho vytříděno 281 tun,

  • 83 491 dobrovolníků,

  • 45 848 dětí.

 

Co dodat na závěr? Snad jen: Uklízet přírodu můžeme kdykoliv, nejen při oficiálních akcích!

 

Úvodní foto: uklidmecesko.cz

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář