V pátek nechejte auta doma. Bude Den bez aut.

V pátek nechejte auta doma. Bude Den bez aut. image not found

Závěr pracovního týdne bude v Hranicích patřit již tradiční akci Barevný den a Den bez aut. Opět jsou připravena netradiční kola, hasiči, soutěže, nafukovací atrakce a spousta dalšího.

Také letos se Hranice rozhodli podpořit celoevropský projekt "Evropský týden mobility" tím, že uspořádají oblíbený Barevný den a Den bez aut. Akci, která slibuje zábavu i osvětu, pořádá město Hranice zastoupené Oddělením životního prostředí ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Hranice. Díky nim se můžete těšit na pátek 22. září, kdy od půl deváté bude připraven program na Masarykově náměstí. Letošní ročník je zaměřen na ochranu ovzduší, uvidíte tedy měřící vůz na ovzduší, show „Smokeman zasahuje“, připravena bude také hasičská technika, dovednostní hry, vzdělávací soutěže a pro zájemce projížďka na netradičních kolech. Nejmenší jistě ocení nafukovací atrakce, ti větší spíš informace z oblasti životního prostředí. 

Po obědě bude od 13 hodin otevřeno široké veřejnosti Dětské dopravní hřiště, kde si zájemci mohou zajezdit i zasoutěžit, vše zdarma.

Pořádání akce omezí dopravu v centru města. Pro všechna vozidla bude od 7 do 13 hodin uzavřena část Masarykova náměstí, zachován bude průjezd ulicí Svatoplukova, mezi Komerční bankou a budovou Staré radnice k ulici Radniční. Zastávka MHD bude po dobu konání akce přemístěna před starou radnici.

 

Evropský týden mobility

Celoevropská kampaň letos připadla na týden od 16. do 22. září, ukončena je již tradičně Dnem bez aut. Alespoň v pátek tedy nechejte stát auta doma, nastartujte koloběžky nebo kola a přiberte také drahé polovičky, děti či sousedy, protože letošní ročník se řídí heslem "Sdílením vpřed!". Chce upozornit na sdílenou mobilitu jakožto šetrnější způsob dopravy kamkoliv. Jak je uvedeno na stránkách Ministerstva životního prostředí, doprava je odpovědná za téměř čtvrtinu evropských emisí skleníkových plynů a je hlavní příčinou znečištění vzduchu ve městech. Navíc se odhaduje, že 85 % veškerého dojíždění automobilem absolvují řidiči sami, bez dalších cestujících. Tím, že budete sdílet svou jízdu s kýmkoliv dalším, šetříte životní prostředí a také finance.

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář