Hranická knihovna zve na 21. ročník Týdne knihoven

Hranická knihovna zve na 21. ročník Týdne knihoven image not found

Městská knihovna v Hranicích se na začátku října připojí k celostátní akci Týden knihoven. Přivítá předškoláky a prvňáčky, mladého olomouckého autora, hranického historika, podnikne procházku “Po stopách baroka”, zorganizuje burzu knih a to stále není všechno.

V knihovnách po celé České republice bude od pondělí 2. října probíhat Týden knihoven. Ani ta naše hranická nebude výjimkou. Připravila si zábavu pro nejmenší, teenagery i dospělé. Na co vše se tedy můžete těšit?

Pondělí 2. října

Ve studovně proběhne od 18 hodin setkání, povídání a autorské čtení mladého olomouckého autora Jaroslava Irovského. Akci ocení především studenti a zájemci o underground. Vstup zdarma.

Čtvrtek 5. října

Ve čtvrtek knihovna přivítá hranického historika Václava Bednáře s přednáškou „Kasárna generála Zahálky a její literární tradice“. Povídání začne v 18 hodin ve studovně knihovny. Zájemci si připraví 20 Kč na vstupné.

Sobota 7. října

O víkendu se můžete odreagovat při podzimní vlastivědné procházce po Hranicích. Jiří Nebeský si připravil od 14 hodin komentovanou prohlídku „Po stopách baroka v Hranicích“. Vycházet se bude od kostela Stětí sv. Jana Křtitele na náměstí, pouze v případě deště se procházka konat nebude.

 

Výstava starých tisků, burza, vzkazy na rukách a společné čtení

To ale není všechno. V průběhu celého října si během otevírací doby knihovny můžete prohlédnout výstavku starých tisků ze sbírek muzea. Každý tak má výjimečnou příležitost nahlédnout do knih vydaných před několika staletími, které jsou součástí bývalé Gallašovy a farní knihovny.

Tradičně také bude probíhat burza vyřazených knih za symbolickou cenu a bazar knih, který bude zdarma. Do bazaru můžete přinést knihy, které už doma nepotřebujete a místo nich si zase jinou knihu odnést.

Na návštěvu knihovny se těší také předškoláci a prvňáčci, pro které jsou vyhrazeny polední hodiny a akce “Čteme s mámou, čteme s tátou, čteme s knihovnou“. Čeká je tak společné čtení, povídání o knihách i o knihovně.  

Chcete něco vzkázat nebo popřát knihovně? Pak právě pro vás je nachystána zábavná akce “Podej ruku své knihovně”. Stačí si obkreslit na papír svou dlaň, do ní vepsat váš vzkaz či přání knihovně a vaše ruka pak může být vyvěšena na tabuli v knihovně.

Bonus na konec

Během Týdne knihoven je připravena také akční nabídka. Každý stý evidovaný čtenář dospělého oddělení získá 50% slevu na svou příští registraci čtenáře. Poukázku na slevu získá také každý padesátý dětský čtenář. Bonus platí i pro jednorázové návštěvníky.

 

Foto: Městská knihovna Hranice

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář