Páteční farmářský trh opět nabídne regionální produkty

Páteční farmářský trh opět nabídne regionální produkty image not found

Město Hranice připravuje na pátek 6. října tradiční Farmářský trh, na kterém se objeví řada dobrot od výrobců z Hranicka a okolí.

Farmářský trh již řadu let patří v Hranicích k tradičním akcím, na kterou lákají lokální výrobci kvalitními regionálními produkty. Tentokrát podzimní jarmark začne v pátek 6. října v 9 hodin, nakupovat budete moct do 17 hodin. V nabídce budou různé bylinkové sirupy, masti, koření, také čerstvé pečivo, cukrovinky, koláčky, uzeniny, různé druhy sýrů, med a výrobky z něj, výjimkou nebudou ani dřevěné hračky či bytová kosmetika. A stále to není vše. Někreré z nabízených výrobků se pyšní značkou MORAVSKÁ BRÁNA – regionální produkt®  a HANÁ regionální produkt®.  

Trhy se pořádají pravidelně od roku 2011 dvakrát ročně - na jaře a na podzim. V průměru se na nich vystřídá kolem dvou tisíc návštěvníků a klidně i 65 prodejců. Letošní jarní trh se potýkal s nižším počtem prodejců, město nezájem přisuzuje zavedení elektronické evidence tržeb.

Dubnový jarmark provázela navíc zajímavá debata, jejíž snahou bylo získat informace o tom, jak nejlépe dostat potraviny vyrobené na Hranicku k zákazníkům, řešila také otázku stálé městské tržnice a její umístění, dovoz bedýnek s lokální čerstvou zeleninou a ovocem, dokonce také dodávání uzenin, sýrů či moštů z Hranicka do nabídky místních kaváren a restaurací.

 

Nestíháte v pátek na trh dorazit? Nezoufejte, regionální výrobky si můžete zakoupit v Café baru na zámku každý všední den od 8 do 17 hodin a v sobotu od 9 do 12. Pouze v úterý je otevírací doba zkrácená do 16 hodin. V kavárně budou mít radost také lidé-bezlepkáři, mohou si zde totiž objednávat chutné čerstvé pečivo i sladkosti bez lepku.

A jak to máte vy? Dáváte přednost místním výrobkům, u kterých máte jasno v otázce původu, a rádi podpoříte místní výrobce? Nebo radši pár korun ušetříte, často však na úkor kvality zboží?

 

Foto: regionhranicko.cz

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář