Zastupitelé rozhodli o Ceně města. Řešili také další vjezd na Struhlovsko.

Zastupitelé rozhodli o Ceně města. Řešili také další vjezd na Struhlovsko. image not found

Říjnové zasedání zastupitelstva rozhodlo o vítězích Ceny města, odhalilo nový městský web a mimo jiné řešilo také vybudování dalšího vjezdu na sídliště Struhlovsko.

Občané Hranicka měli i letos možnost navrhovat kandidáty na Cenu města. Zastupitelstvo vybíralo celkem ze 7 nominací a rozhodlo. Cenu města v roce 2017 obdrží Jaroslav Sedláček a Bronislav Ludmila. Pro se vyslovilo celkem 18 zastupitelů z 23, z toho 4 nebyli přítomni. Dlouholetý zastupitel města pan Sedláček se významně podílel na rozvoji Hranic (mimo jiné i v oblasti sportu), pan Ludmila je zase významný propagátor a organizátror kultury na Hranicku, znám je také jako vynikající pedagog a muzikant. Slavnostní předání ocenění proběhne ve středu 15. listopadu 2017 v 16 hodin. Cenu města tvoří pamětní list podepsaný starostou města, plaketa a odměna ve výši 10000 Kč.

Finance pro armádu a další vjezd na Struhlovsko

Na zasedání padla také informace o neustále se rozrůstající hranické armádě, jejíž současný tabulkový počet je 800 lidí. Místní posádka dostala další peníze na rozvoj, které půjdou především na opravy budov a majetku.

Dále se město bude snažit o vybudování druhého vjezdu na sídliště Struhlovsko, jediním možným řešením se jeví vjezd z ulice Hviezdoslavova. Ředitelstvi silnic a dálnic totiž zablokovalo možnost napojení Struhlovska na silnici 1. třídy z Přerova do Ostravy, kde byl plánován vjezd u restaurace Kotelna. Zdali se podaří realizovat další vjezd z ulice Hviezdoslavova však záleží na současných majitelích pozemků, jestli budou ochotní prodat parcely za cenu v čase a místě obvyklé a nebudou spekulovat. V takovém případě by se bohužel Struhlovsko dalšího vjezdu/výjezdu nedočkalo.

A na závěr užitečná aktualita. Město během pár dní spustí nový informační web, který bude příjemnější pro občany. Budeme vás o tom informovat!

 

Komentáře (1)

  • Anonym

    Monday, October 16, 2017

    Další vjezd není potřeba, nejsou tam žádná parkovací místa.

Přidat komentář