Hranice odvolily, drtivou převahou vyhrálo politické hnutí ANO 2011

Hranice odvolily, drtivou převahou vyhrálo politické hnutí ANO 2011 image not found

Sobotní 14. hodina uzavřela hlasovací místnosti i ve všech hranických volebních okrscích a pak již volební komise čekaly sčítání. Nicméně Hranice byly jedny z prvních měst se 100 % sečtenými hlasy.

Zajímavá je volební účast, která u nás ve městě byla menší než celorepublikový průměr, a to 57,79 %, kde celorepublikový průměr byl o něco málo přes 3 % vyšší. V absolutní hodnotě by tedy bylo potřeba ještě 453 voličů, aby se Hranice dostaly na celorepublikový průměr. Platných hlasů se ve volebních místnostech odevzdalo 8 529. Naproti tomu 47 odevzdaných obálek platných nebylo.

Volby do Poslanecké sněmovny v Hranicích vyhrálo, stejně tak jako na celostátní úrovni, hnutí ANO 2011 a za nimi se umístilo extrémistické hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura. Další výsledky lze vidět na grafu níže.

Co se týká kroužkování, tak asi nejzajímavější bylo kroužkování MUDr. Ivana Sumary za KSČM (současný hranický zastupitel), který i přes to, že kandidoval na 7 místě, dostal v našem městě na kandidátce KSČM nejvíce preferenčních hlasů, a to 138. Úplně nejvíce preferenčních hlasů získal v Hranicích Ing. Marian Jurečka (ministr zemědělství 2014 – 2017) a to 193 kroužků u jeho jména.

Pro zajímavost, hranický starosta, Jiří Kudláček, také kandidoval do dolní komory Parlamentu České republiky, a to na kandidátce strany Občanské demokratické aliance. Získal v Hranicích 48,93 % všech preferenčních hlasů na této kandidátce. Nicméně strana ODA získala v Hranicích něco málo přes půl procenta všech platných hlasů.

A jak jste letošní volby prožili vy? Napište nám do komentářů níže. Děkujeme!

 

Zdroj dat: ČSÚ

Volby 2017 - Celkové výsledky

       

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář