Očkování bez registrace

Očkování bez registrace image not found

Místo, kam mohou přijít zájemci o očkování proti onemocnění Covid-19 bez předchozí registrace, otevře i Olomoucký kraj. Vznikne v olomouckém nákupním centru Galerie Šantovka. Provoz by mělo zahájit již počátkem příštího týdne.

 

 „Fakultní nemocnice připravuje očkování bez registrace. Bude zahájeno v první polovině příštího týdne a probíhat bude v Galerii Šantovka,“ sdělila Olomouckému deníku krajská koordinátorka očkování Jarmila Kohoutová.

 

Zájemcům o vakcinaci proti koronaviru nabídne očkovací tým mRNA vakcínu Comirnaty od společností Pfizer a BioNTech a vektorovou vakcínu Janssen, výrobce Johnson & Johnson, která je jednodávková.

 

V souvislosti s avizovaným koncem bezplatného testování od září podle krajské koordinátorky zatím výrazněji nevzrostl zájem o vakcinaci.

 

„Vyšší zájem o očkování byl u dětí ve věku 12 až 15 let, což souvisí se zkrácením termínu na 21 dní, aby děti byly naočkované do začátku školního roku,“ popisovala krajská koordinátorka očkování.

 

V Olomouckém kraji je aktuální proočkovanost něco přes 40 procent. Ukončené očkování má 237 341 osob. Populace, která se může očkovat, zahrnuje v Olomouckém kraji na 560 tisíc obyvatel.

 

Komentáře (1)

  • Randyomiva

    Tuesday, August 3, 2021

    Thông Tin, Sự Kiện Liên Quan Lại Đến Thẳng Soccer Phái Nữ <a href="https://sshuebner.org/">keo nha cai hom nay</a>Đội tuyển chọn nước ta chỉ muốn một kết quả hòa có bàn thắng nhằm lần loại hai góp mặt tại World Cup futsal. Nhưng, để thực hiện được điều đó

Přidat komentář