Sražen další chodec přecházející čtyřproudovou silnici k CTParku

Sražen další chodec přecházející čtyřproudovou silnici k CTParku image not found

Není tomu zas až tak dávno, co na čtyřproudové silnici mezi CTParkem a sídlištěm Struhlovsko zahynul mladík. Po čtyřech měsících od této tragické události došlo k obdobné nehodě na totožném místě. Opět sražený chodec, navíc nabouraná tři auta.

Ve středu 25. října v ranních hodinách došlo ke srážce chodce přecházejícího čtyřproudovou silnici u sídliště Struhlovsko a projíždějícího vozidla, do kterého následně narazily další dva osobní automobily.

Muž, který si nejspíš přes daný úsek chtěa zkrátit cestu do práce, upadl do bezvědomí. Na místo byli povoláni profesionální hasiči z Hranic, policie i záchranná služba.

Nehoda si vyžádala celkem tři zraněné osoby. Sražený chodec utrpěl vážná zranění a musel být převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci. "Muže jsme přijímali s těžkými mnohočetnými poraněními zasahujícími prakticky do všech částí těla. Byl okamžitě akutně operovaný, aby byly zachovány jeho základní životní funkce, poté se podrobil ještě dalším dvěma specializovaným výkonům. V současné době je v bezvědomí, na dýchacím přístroji na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny a jeho stav zůstává i nadále kritický," uvedl mluvčí FN Olomouc Egon Havrlant.
Nehoda je ve fázi vyšetřování, trestní stíhání zatím nebylo zahájeno.

Nadchod, osvětlení komunikace, snížení rychlosti?

Po červnové tragické nehodě začalo město společně s Ředitelstvím silnic a dálnic řešit různá bezpečnostní opatření - snížení rychlosti, osvětlení úseku, vybudování středového ostrůvku, nadchod či podchod. Opatření určitě vyžadují čas, jedno je však jasné. Ani po více než čtyřech měsících se na daném místě nic nezměnilo. Urychlí se po tomto neštěstí nějaký postup směrem k vyšší bezpečnosti?

Komentáře (3)

 • Host

  Wednesday, October 25, 2017

  Nedávno jsem jel kolem 19 hod touto cestou a v úrovni čerpacích stanic přecházely 2 mladé holky, vůbec nedávaly pozor a ještě se na mě dívaly jako že jim mám dát přednost. Byla už tma, holky tmavé oblečení bez reflex. prvku....

 • Lenka

  Wednesday, October 25, 2017

  Oni si ani neuvědomují, že auto jede nějakou rychlostí a může jim ublížit. V této uspěchané době si totiž lidé nechtějí připustit, že by do práce měli nějak zacházet a o nějakou chvilku si prodložit cestu. Je to jen o sobeckosti lidí, jak myslí jen na sebe...bohužel tato doba tomu jen napomáhá.

 • Alois

  Thursday, October 26, 2017

  Naprosto s vámi souhlasím paní či slečno Lenko

Přidat komentář