Ve vlaku z Hranic chytili mladíka s batohem plným drog.

Ve vlaku z Hranic chytili mladíka s batohem plným drog. image not found

Batoh plný drog neunikl celníkům při kontrole v mezinárodním vlaku mezi stanicemi Hranice na Moravě a Olomouc. Jednadvacetiletého mladíka, jenž marihuanu a desítky tablet, zřejmě extázi, převážel, zadrželi kriminalisté a následně ho obvinili ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Jedná se o recidivistu, který za drogy už byl v posledních letech odsouzen. Mladíkovi z Ostravy hrozí dva roky až deset let vězení.

„Ve středu 18. srpna pár minut před polednem jsme přijali oznámení od příslušníků Celní správy ČR, kteří oznámili, že u jednoho cestujícího v mezinárodním vlaku mezi obcemi Hranice a Olomouc nalezli batoh s marihuanou a desítkami tablet, zřejmě extázi,“ informoval mluvčí policie Libor Hejtman.

Olomoučtí kriminalisté se ihned začali případem zabývat.

„U 21letého mladíka z Ostravy v batohu nalezli přes 400 gramů rostlinné sušené hmoty obsahující THC (marihuana), kolem 300 kusů různobarevných tablet a přes 3 gramy papíru obsahující psychotropní látku LSD (necelých 300 kusů papírových čtverečků),“ vyjmenovával mluvčí.

Muže již policisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. „Obviněnému přitěžuje, že se činu dopustil i přesto, že byl za takový čin v posledních třech letech odsouzen,“ sdělil Libor Hejtman.

Mladíkovi hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

„Kriminalisté dnes podají okresnímu státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby,“ sdělil v pátek Hejtman.

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář