Soutěžte s námi o novou publikaci o Hranicích od Jiřího J. K. Nebeského

Soutěžte s námi o novou publikaci o Hranicích od Jiřího J. K. Nebeského image not found

Na pultech se objevila nová publikace o Hranicích. Její autor Jiří J. K. Nebeský se tentokrát pokusil vytvořit populárně naučnou knížku s tematickými kapitolami, které nás provedou bohatou historií našeho města. A vy můžete soutěžit o jeden ze tří výtisků!

Historik Jiří J. K. Nebeský vydává další publikaci nesoucí název Poznej své Hranice. Původně to měla být učebnice pro děti, ale nakonec je z toho spíš publikace pro studenty a dospělé,“ říká o knížce sám autor a dodává: „Snažil jsem se historická témata spojit s dneškem, aby bylo vidět, jak současnost vyrůstá z minulosti."

Hned v úvodu se dočteme: „Snažil jsem se zprostředkovat současný stav historického poznání, v mnohém jistě jiný, než jaký byl před třiceti či padesáti lety. Někdy jsem se neubránil kritickému rýpnutí, zejména když jsem měl pocit, že by to mohlo pomoci ke změně věcí, které by nápravu potřebovaly.“

V obsahu najdeme např. kapitoly Zrození města, Zámek a hradby, Městský znak, Naši Dietrichsteinové, Soužití sousedů, Listopad 1989, Cechy a firmy a další.

 

Vyhrajte jeden ze tří výtisků

Máte-li  o knihu zájem, k dostání je v knihkupectví Ezop a Turistickém informačním centru v zámku. Nebo si o ni můžete s námi zasoutěžit! Stačí odpovědět na soutěžní otázku, kterou položil sám autor publikace:

"Jaký text najdeme na korouhvičce hranické zámecké věže?"

Že nevíte? Pak vám dáme malou nápovědu: Odpověď je ukryta třeba na letáčku pojednávajícím o hranickém zámku v Turistickém informačním centru.

Odpovědi posílejte na e-mailovou adresu info@ihranice.cz nebo prostřednictvím našeho formuláře do konce listopadu. Tři vítězové publikace budou vyhlášení v pátek 1. prosince! Nezapomeňte uvést své jméno, příjmení a kontakt, na který se vám v případě výhry ozveme.

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář