Muž nepřežil nešťastný pád do Hranické propasti

Muž nepřežil nešťastný pád do Hranické propasti image not found

Sobota 28. dubna 2018 se stala tragickou pro turistu, který se vydal k Hranické propasti. Muž-cizinec spadl do této nejhlubší zatopené propasti světa, i přes včasný zásah hasičů pád nepřežil.

Tři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů z Hranic a Přerova byly povolány v sobotu 28. dubna 2018 k jedné z největších turistických pých Hranicka, k Hranické propasti, kde měl dle informací předaných na tísňovou linku spadnout muž.

Po příjezdu na místo nehody se specialista pro lezeckou činnost okamžitě spustil k místu údajného dopadu. Dle slov mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka však ani včasný zásah muži nepomohl, turista byl již mrtev.

Na místo nehody byla přivolána také letecká záchranná služba, lékař však jen mohl potvrdit smrt. Pomoc zúčastněným poskytl policejní psycholog.

Případ nyní vyšetřuje Policie ČR, cizí zavinění je však v tomto případě méně pravděpodobné. Hranická propast je oplocena, za pádem 31letého cizince tedy nejspíš stojí jeho neopatrnost. Objevují se informace, že se turista před pádem chtěl vyfotit (selfie), toto tvrzení však nemáme potvrzené.

 
Úvodní foto: hranickapropast.cz

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář