Stále dochází ke krádežím vozidel, výjimku netvoří ani stará auta!

Stále dochází ke krádežím vozidel, výjimku netvoří ani stará auta! image not found

Do redakce iHranic.cz se dostal e-mail, který si můžete přečíst i vy. Jak autor uvádí v jeho závěru, jde o upozornění pro všechny, nejen ty, co bydlí v Hranicích a mají nová auta!

V noci z úterý 8. 5. na středu 9. 5. 2018 došlo v Hranicích v ul. Pod Nemocnicí v blízkosti domu č.p. 1283 k odcizení osobního automobilu značky VW Passat (rok výroby 2002). K odcizení došlo v nočních hodinách - majitel vozidlo odstavil na parkoviště v 18.00, jeho zmizení zjistil ráno v 8.30.
Vozidlo bylo vybaveno alarmem a imobilizérem. Alarm pravděpodobně nezafungoval správně nebo musel být pachateli odstaven (obyvatelé přilehlého domu nic nezaslechli), imobilizér dokázali pachatelé softwarově odstavit a následně rozlomili spínací skříňku a vozidlo nastartovali.
O tip pro krádež nešlo - vozidlo zde neparkuje pravidelně a pachatelé si ho museli vyhlédnout náhodně.
 

Ve stejný den bylo vozidlo nalezeno

Vozidlo bylo ještě téhož dne (ve středu 9. 5. 2018) nalezeno v Ostravě-Mariánských Horách (vzhledem k vyšetřování události Policií ČR nebudou zveřejněny informace o nalezení).
Z auta bylo odcizeno jen několik maličkostí. Vozidlo nebylo využito k trestné činnosti, pro jeho převoz nebyly použity náhradní SPZ. Pachatelé se chtěli pro automobil pravděpodobně po několika dnech vrátit a následně rozprodat na náhradní díly.
 

Proč o tom píšu?

Uvedené informace slouží pouze jako upozornění pro občany, že stále dochází ke krádežím 16 let starých vozidel, které byly/jsou v kurzu (Octavia, Passat...).
Vzhledem k tomu, že nebyl expertem proveden rozbor postupu krádeže vozidla, berte prosím tuto informaci pouze jako upozornění, nikoli námět k debatě o tom, jakým způsobem si pachatelé poradili s ochranou vozidla proti odcizení.
 
Děkujeme za zaslání tohoto upozornění!
 
Chcete se i vy podělit se čtenáři o to, co se děje v našem městě a jeho blízkém okolí? Pak neváhejte a pište na info@ihranice.cz

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář