Hranický hudebník má v novém videoklipu Jaromíra Nohavicu

Hranický hudebník má v novém videoklipu Jaromíra Nohavicu image not found

Hranický hudebník Vít Vrbka představil světu svůj nový song „Jsme Nedokonalí“. O tom, jak píseň vznikla, co všechno měl autor na starosti a jak probíhalo natáčení videoklipu s Jarkem Nohavicou, si můžete nyní přečíst.

Song "Jsme Nedokonalí" je taková svérázná kombinace kytarové hudby a hip hopu, prostě dvou stylů, které mám nejraději,“ říká autor Vít Vrbka, který si už pár let skládá vlastní skladby. Téma se dotýká lidské nedokonalosti i dětských vzpomínek na „divoké devadesátky“ a v podobné náladě se nese i poutavý videoklip. V něm můžete vidět záběry na rodné Hranice i industriální Ostravu.

 

1. O čem píseň je, dost napovídá její název. Přesto, prosím, přibliž čtenářům, o co v ní jde.

„Největší důraz v písničce kladu na text a zajímavou lyriku – snažil jsem se popsat, jak jsme v očích druhých často nedokonalí, ale přitom je to jen jinakost každého z nás. Je to o pochopení, že každý máme úplně jiný životní příběh, toužíme po svém vlastním štěstí a pro své činy proto máme tisíce důvodů, které druzí nemohou vidět. Proto je podle mě zbytečné někoho moralizovat nebo soudit.

V refrénech zpívám o vzpomínkách na devadesáté roky, byla to určitě doba plná nedokonalostí, ale taky úžasné radosti. Když naši hokejisté vyhráli Nagano, každý den jsme potom s klukama na sídlišti hráli hokej nebo fotbal, zatímco naši rodiče mohli pracovat s mnohem menší byrokratickou zátěží než dnes."

 

2. Jak vlastně song vznikl?

"Téma mě napadlo během prezidentským voleb, kdy se nejvíce vyostřily reakce mezi různýma skupinama obyvatel. Právě tohle mi přijde úplně nesmyslné, vždyť každý žijeme úplně jiné životy, tak je jasné, že každý volí někoho jiného. Taky mám svůj názor, ale nebudu o jiném prohlašovat, že je hloupější, když se řídí zase tím svým.

Samotnou píseň jsem potom nahrával docela punkově v garáži na Struhlovsku. Asi tam jde ta nedokonalost slyšet, ale mě šlo spíše o obsah písničky než o profesionální zvuk. Navíc nemám rád, když na mě někdo dohlíží, všechno rád tvořím v klidu sám."

 

3. Hudbu i text si skládáš sám. Kdo stojí za vznikem videoklipu?

"Nápady a lokality pro klip jsem taky vymýšlel sám, nicméně strašně moc mi pomohli lidé z mého okolí. Pár mých kamarádů umí navíc skvěle natáčet, tak jsme si vždycky udělali fajn výlet a u toho natočili, co bylo potřeba. Ty nejzásadnější záběry natáčel Peťa Šrom."

 

4. Kde jste natáčeli?

"Klip jsme natáčeli v Ostravě, kterou mám hrozně rád kvůli její industriální historii. Psaly se tam dějiny technického pokroku a já ty lidi, kteří pracovali a stále pracují v těžkých podmínkách, fakt obdivuju. Baví mě, jak je ten region ve všem rázovitý, jezdím tam i rád fotografovat, takže už jsem přesně věděl, kam se vydat. Úžasné jsou záběry točené ze vzduchu, vylezli jsme na bývalou haldu po těžbě uhlí, kde je úžasný výhled na celou Ostravu. A kousek vedle je zase Heřmanický rybník, kde mají rybáři chaty postavené přímo na vodě jak někde v Hanoji."

 

5. Do videoklipu se ti podařilo dostat velkou osobnost…

"Ano, můj největší sen bylo do klipu pozvat Jaromíra Nohavicu, kterého fakt obdivuju a o kterém v textu taky zpívám. Napsal jsem mu mail a on hned druhé ráno odpověděl, že se mu písnička líbí a že kdy a kam má přijet na natáčení. Chodili jsme spolu po Porubě, po místech, kde on sám vyrůstal, a kecali o všem možném. Sedli jsme tam na klepáč a on si půjčil moji kytaru. Je těžké popsat, jak charismatický je to člověk. Bylo to pro mě nezapomenutelných dvacet minut života."

 

A jak se to vše podařilo? Na to můžete mrknout a poslechnout si na YouTube.

 

Foto: archiv Víta Vrbky

  

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář