Nebezpečnou látku unikající z havarované cisterny řešily všechny složky IZS

Nebezpečnou látku unikající z havarované cisterny řešily všechny složky IZS image not found

Ve čtvrtek dopoledne se opakovaně Hranicemi rozléhalo houkání hasičů, policistů i zdravotnické záchranné služby. Rozruch způsobila havarovaná cisterna, ze které unikala nebezpečná látka. Obyvatelé okolních panelových domů museli být evakuováni. Reálné nebezpečí však nehrozilo, vše probíhalo v rámci cvičení integrovaného záchranného sboru.

Ve čtvrtek 17. května 2018 probíhalo dopoledne v Hranicích na ulici Nová cvičení IZS, tzv. Benzen 2018. Akce měla za úkol prověřit vzájemnou spolupráci a komunikaci mezi jednotlivými složkami IZS, operačními středisky a orgány krizového řízení města Hranice.

Hasiči si také prověřili postupy při zásahu s přítomností nebezpečné chemické látky i evakuaci osob.

Akce se účastnila téměř devadesátka cvičících a padesátka figurantů. Čemu museli účastníci čelit, sdělila mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková:

"V důsledku dopravní nehody nekontrolovaně unikla neznámá chemická látka z automobilového cisternového návěsu na pozemní komunikaci v Hranicích na ulici Nová. V okolí havarovaného vozidla byl cítit nepříjemný zápach vyvolávající u kolemjdoucích osob pálení očí a problémy s dýcháním. Po oznámení úniku na tísňovou linku 112 byly na místo události vyslány jednotky profesionálních hasičů z Hranic a Přerova, a také dobrovolní hasiči ze sedmi okolních obcí."

Na místě nehody byl zřízen štáb velitele zásahu a stanoviště přednemocniční zdravotnické pomoci. Z důvodu vysoké koncentrace nebezpečné látky došlo k evakuaci osob z nejbližších domů a k povolání také jednotky hasičů z Olomouce.

Po identifikaci přepravované látky museli být na místo fingované nehody povoláni odborníci. S ohledem na rozsah oblasti zasažené nebezpečnou látkou a možné dopady na obyvatelstvo a životní prostředí požádal velitel zásahu starostu města Hranice o koordinaci záchranných a likvidačních prací,” doplňuje informace o čtvrtečním cvičení mluvčí hasičů.

 

S výsledky cvičení jsem spokojen

Ředitel územního odboru plk. Ing. Miroslav Čoček je s předběžným výsledkem akce spokojen: "Cvičení proběhlo v souladu s plánem, podle předběžných závěrů hodnotitelů se hasiči nedopustili žádných zásadních nedostatků. Akce splnila svůj účel a získané poznatky určitě nezapadnou, ale budou zapracovány do dokumentací všech cvičících složek. Velké poděkování patří všem cvičícím a organizátorům, že se své role i přes nepřízeň počasí zhostili tak, jako by se jednalo o reálnou událost."

 

Úvodní foto: JSDH Lipník nad Bečvou
Další foto: HZS OK

Komentáře (2)

  • StevTite

    Saturday, August 31, 2019

    Online Cipro No Prescription <a href=http://cheapcial20mg.com>tadalafil cialis from india</a> What Does Amoxicillin Treat

  • Keltoxope

    Monday, September 2, 2019

    Zithromax Side Effects In Infants <a href=http://prilipills.com>cialis dapoxetine overnight shipping</a> buy now tab isotretinoin isotret mastercard cod

Přidat komentář