Souboj dračích lodí aneb HRANICE DRAGONS

Souboj dračích lodí aneb HRANICE DRAGONS image not found

V posledních dnech se čím dál tím častěji ozývá od Bečvy bubnování a hlasité povzbuzování. Ano, blíží se další ročník festivalu dračích lodí Hranice Dragons, který pořádá Klub vodních sportů Hranice, z. s. ve spolupráci s Českým svazem dračích lodí.

Letošní jubilejní desátý ročník tradičně odstartuje školním pohárem a to již tento čtvrtek 22. června, kdy proběhne na řece Mistrovství ČR Dračích lodí pro základní a střední školy. V areálu vodních sportů KVS Hranice se ráno v 8 hodin zapíší školy se svými kapitány a o půl hodiny později se vrhnou na samotný závod. Na žáky a studenty čeká trať o délce 200 metrů ve čtyrech vybojkovaných drahách, projedou ji na velkých lodích s posádkou 20 pádlujících a jedním bubeníkem. Zvlášť budou v jedné kategorii bojovat žáci základních škol a zvlášť v druhé kategorii studenti středních škol. Ukončení mistrovství se předpokládá odpoledne kolem půl třetí, kdy také proběhne vyhlášení vítězů.

Široká veřejnost bude bojovat v sobotu

Festival bude mít své pokračování v sobotu 24. června. Hlavní závod bude rozdělen do několika kategorií: Firemní posádky, Závod FUN, týmy složené pouze z pádlujích žen WOMEN a Místrovství ČSDL. V akci budou k vidění velké i malé lodě s dračí hlavou a ocasem, velké s 20 pádlujícími a bubeníkem udávajícím tempo, malé pak 10 + 1, to vše na tratích dlouhých 200 m a 1400 m. Porada kapitánů a prezentace proběhnou v 9 hodin a od půl 10 můžete začít fandit svým favoritům. Celá show bude provázena hudbou, stánky s jídlem a pitím, osvěžit se můžete také v místní restauraci Loděnice. K večeru kolem půl 7 proběhne slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen, celou akci ukončí Dragon party, neboli diskotéka s bohatým občerstvením.  

Závodu se může zúčastnit kdokoliv, není nijak omezen věkem, řídí se však přesnými pravidly Českého svazu dračích lodí.

Pokud nebudete závodit, přijďte aspoň fandit, nudit se určitě nebudete!

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář