Bělotínský každoroční festival piva

Bělotínský každoroční festival piva image not found

Obec Bělotín, ZŠ a MŠ Bělotín, TJ Sokol a další spolky v obci ani letos nezklamali a připravili pro širokou veřejnost čtyři dny plné zábavy, sportu, dobrého poslechu i jídla a hlavně různé druhy “tekutého chleba”. To vše a ještě více již po šestadvacáté na Bělotínských pivních slavnostech.

Tradiční pivní festival na nic nečeká a odstartuje v půlce týdne, ve středu 21. června v areálu TJ Sokol Bělotín. V 17 hodin akci oficiálně zahájí letní koncert, kde vystoupí dětské pěvecké sbory ZŠ Bělotína.

Pokračovat bude ve čtvrtek odpoledne, kdy budou k vidění výtvarné práce žáků místní mateřské a základní školy. Po zhlédnutí výstavky můžete přispět vlastní tvorbou k malovanému veledílu na bělotínských chodnících ve sportovním areálu ZŠ, tentokrát na téma „Jezdíme, létáme…“. Odpoledne bude patřit také sportu. Od 15:30 proběhne napínavý volejbalový turnaj obcí „O pohár Železné brány“, kterého se zúčastní týmy Bělotín U konce s dechem, Heřmanice, Hranice, Polom, Höchst a Střítež n. L. Po hře určitě přijde vhod dobrý guláš, který bude čekat spolu s myslivci v motorestu U Žida.

V pátek jízda pokračuje, i s kouzelníkem!

V pátek se bude slavit od rána. Před devátou hodinou si žáčci místní školy užijí sportovní a dětský den se skákacím hradem, proběhnou závody branné všestrannosti a turnaj ve vybíjené s dalšími školami. A dokonce přijede i kouzelník. Odpoledne bude patřit fotbalovému turnaji firem. Fandit můžete týmu Haseo, Sigmě Pumpy, AD Vyka, Klempířství J. Biskup, SSI Schäfferu, Cementu Hranice, Dorostu TJ Sokol Bělotín nebo Exekutorskému úřadu Přerov. A den zakončí od 19 hodiny Červnová noc poprvé, kde si můžete užít tance za zvuků kapely KLAPETO-MORAVA, DOMÉZA nebo při písních, které namixuje DJ Petr Šindler.

V sobotu fotbal, pivo v ruce a spousta muziky a tance

Ani sobota nenechá nikoho odpočinout. Hned zrána proběhne fotbalový turnaj „O Pohár starosty“ mezi obcemi Bělotín, Kunčice, Nejdek a Polom. Kdo nebude mít tohoto sportu dost, může po obědě fandit při dalších fotbalových akcí, tentokrát starších pánů (Bělotín, Police, Hustopeče n.B., Hranice). A od 13:30 začnou naplno pivní radovánky. Co bude vlastně na čepu? Vybírat můžete třeba z piva značky Zubr, Litovel, Hanušovice, Zlatý bažant, Radegast, Svijany či Plzně. Odpolednem bude provázet moderátor PhDr. Petr Novák, k poslechu zahraje Dechová hudba Petra Kopeckého Hustopeče nad Bečvou. Zábavu zpestří Lidové tanečky dětiček z MŠ, aerobik a zumba vystoupení, seznámíte se také s americkým stepem, orientálním tancem nebo tangem. A stále to není vše. Od 19 hodin proběhne Červnová noc podruhé spolu s country kapelou VOCODE, hard-rockovým PROJECTem F a opět DJem Petrem Šindlerem.

 

Pokud se přijedete do Bělotína pobavit, připravte si symbolických 50 korun na vstupné jak v pátek, tak i v sobotu, děti jsou samozřejmě zdarma. Ale bude to určitě stát za to. Každý (ať už mladý nebo starý) si užije spoustu zábavy, hudby, malování, sportování, ale i dobrého piva a sousedského přátelského klábosení, třeba i s delegací z partnerského města Höchst im Odenwald.

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář