Střelba na náměstí - Nový rok vítal poněkud nezvyklým způsobem

Střelba na náměstí - Nový rok vítal poněkud nezvyklým způsobem image not found

Na Nový rok před druhou hodinou ranní přijala policie na linku 158 oznámení o střelbě na Masarykově náměstí v Hranicích. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že se informace zakládala na pravdě.


S téměř 60letým mužem chtěli střelbu (jak se ukázalo, jednalo se o plynovou pistoli) a jeho neobvyklé jednání na místě řešit. Se střelcem byli na náměstí i jeho dva synové, kteří znemožňovali a bránili policistům v řádném prošetření celé události.


Nereagovali ani na výzvy, aby se uklidnili a nechali policisty událost řádně prošetřit. Nakonec museli být všichni třialkoholem posilnění muži, včetně jejich otce, zajištěni za použití donucovacích prostředků a v poutech byli převezeni na policejní služebnu.


Plynová zbraň, kterou střelec dobrovolně vydal, byla zajištěna. Při zákroku policistů byl jeden z nich kopnutím do krku a obličeje napaden synem muže podezřelého z přestupku uvedeného v zákoně o zbraních. Po zákroku byli policista i útočník jednorázově ošetřeni v místní nemocnici.Útočící mladík je nyní podezřelý z trestných činů výtržnictví a násilí proti úřední osobě, za který trestní zákoník, v tomto případě stanoví maximální trest odnětí svobody až na čtyři roky.  

(text tisk.zpr. por. Mgr. Miluše Zajícová)

FOTO ILUSTRATIVNÍ
 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář