Nejvyšší čas pro výsev paprik právě přichází

Nejvyšší čas pro výsev paprik právě přichází image not found

Právě nyní, od ledna do poloviny února, začíná zahrádkářská sezóna právě v podobě výsevu paprik.

Takto brzy musíme začít kvůli dlouhé vegetační době paprik.

Paprika je velmi náročná rostlina, proto abychom byli při pěstování úspěšní, je třeba poskytnout jí velkou péči a ideální podmínky pro vývoj. Paprice nesvědčí chlad ani výkyvy teplot.

Jako výsevní substrát je velmi osvědčený lehký substrát s hrubším pískem.

Semena vyséváme rovnou na srovnaný povrch substrátu a přikryjeme je opět savým papírem nebo netkanou textilií. Před výsevem můžeme semínka namočit. Každé semínko by mělo mít dostatek místa. Zaléváme tak, aby vrchní papír byl stále vlhký. Pod květináč umístíme misku s vrstvou vody kolem jednoho centimetru. Dbáme na to, aby v misce pořád byla voda. Klíčící semínka potřebují dobré světelné i tepelné podmínky.

Pro klíčení je klidně můžeme dát blízko topení, vysoká teplota (až 30ºC) jim dělá dobře a urychluje klíčení. Je opravdu důležité udržovat ve výsevu vlhkost. Během čtrnácti dnů by měli rostlinky naklíčit a ve velikosti kolem jednoho centimetru je vyndáme a přepíchneme do truhlíku se substrátem určeným k pěstování. Pak už rostliny nepotřebují tak vysoké teploty, bude stačit teplota kolem 20ºC a sazenice stále mírně zaléváme. Jednou týdně přihnojíme. Do skleníku nebo fóliovníku můžeme vysazovat v polovině dubna, do volné půdy až v polovině května.

 

Papriky si vyžadují půdu bohatou na živiny, proto se doporučuje dát na záhon dostatečné množství humusu, třeba i z kompostu. Díky tomu budou rostliny mnohem silnější a kvalitnější.

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář