Město řeší zlepšení dopravní situace u CT parku

Město řeší zlepšení dopravní situace u CT parku image not found

Po tragické dopravní nehodě ze začátku června se město Hranice snaží zajistit bezpečný přechod přes čtyřproudovou silnici od Struhlovska k CT parku.

Začátkem června v nočních hodinách zemřel po srážce autem 23letý mladík, který přecházel silnici 1. třídy číslo 47. Dívka, která šla s ním, byla odvezena se zraněními končetin do nemocnice (jak jsme informovali zde). Po této smutné události začali občané Hranic volat po jakémkoliv opatření, které by zajistilo bezpečný přechod do průmyslového areálu a zpátky. Jak zajistit, aby k podobným nehodám již nedocházelo, nyní řeší dopravní experti.

V současné době je areál pěšky dostupný ze strany od města po schodišti z ulice Hviezdoslavova, z druhé strany od Drahotuš je přístup řešen podchodem. Ovšem spousta zaměstnanců CT parku denně riskují a přechází již zmiňovanou silnici mezi benzínovými pumpami. Náprava je tedy opravdu nutná.

“V minulosti nebyl zaznamenán větší počet nehod v tomto úseku, až tato tragédie vše změnila. Silnice je sice v majetku státu, ale město udělá vše pro to, aby se zde zvýšila bezpečnost,” komentuje situaci starosta Hranic Jiří Kudláček a dodává, že zatím jsou ve hře tři řešení. Zvažuje se snížení rychlosti v daném úseku, přidání osvětlení, případně středové zábrany. Starosta slíbil, že se osobně postará o to, aby dopravní experti neskončili pouze u toho, že na daném místě přidají osvětlení. Do budoucna jako řešení vidí podchod nebo nadchod.

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář