Muži Judo Železo Hranice vítězně vstoupili do PRVNÍ LIGY!

Muži Judo Železo Hranice vítězně vstoupili do PRVNÍ LIGY! image not found

V sobotu 13. dubna se v Ostravě uskutečnilo 1. kolo I. ligy mužů v judu. V Ostravě se utkala družstva 1. JCB Ostrava, Sokol Hradec Králové, Sokol Mohelnice, Judo Vysočina a Železo Hranice.

V posledních ročnících se vstup do ligy borcům železa moc nedařil a o to více motivace měli pro letošní ročník.
 

Družstvo Hranic nastoupilo v sestavě: - 60 kg Jakub Horák, Vojta Kubala (JUDO Frýdek Místek) , - 66 kg Tomáš Beran a Vincent Skurka, - 73 kg David Šatánek a Adam Kahánek (Judo Závišice), - 81 kg Šimon Skurka a Tomáš Čechák, - 90 kg Robert Trojnar a Miroslav Hanák, - 100 kg Adam Purgert a + 100 kg Vratislav Machač a Václav Jašek (Judo Závišice). Trenér družstva Luboš Jakubík vsadil na jistotu a od prvního utkání točil sestavou tak, aby tým dokázal bodovat.
 

V prvním zápase proti Baníku Ostrava hranická sestava zvítězila 5️:2 a tým se naladil do vítězné formy. Hned v druhém zápase na Hraničáky čekal nevyzpytatelný tým Vysočiny, ve kterém startují borci z Brna, a patří k favoritům soutěže. V tomto utkání se družstva přetahovala o body a vítězství v poměru 4️:3 slavil tým Železa. Druhé vítězství pak nabudilo naše závodníky na favorita skupiny z Mohelnice, kde družstvo v nejsilnější sestavě zvítězilo 4️:3 přes skutečnost, že za Mohelnici nastupují borci z extraligového celku USK Praha.

 

Strhující byl zejména zápas ve váze do 7️3 kg, ve kterém David Šatánek podlehl až po 7 a půl minutách vysilujícího boje.V posledním utkání proti Hradci Králové pak rozjeté Železo Hranice zvítězilo 5:2 a po třech letech vstoupilo do 1. ligy na vítězné vlně.

V úvodním kole tak družstvo získalo 8️ bodů a vede 1. ligu před Vysočinou a Mohelnicí, kdy obě tato družstva získala shodně 4 body.

 

Trenér Lubomír Jakubík zhodnotil výsledky týmu takto:

„Konečně jsme vstoupili do ligy vítězně, tým zůstal kompletní, na rozdíl od předešlých let jsme uvolnili na hostování jen Martina Bezděka, a to se vyplatilo. Šli jsme jasně za vítězstvím od prvního utkání. Podařilo se nám spojit mládí se zkušeností, a to je cesta.“

 

 

 

 

(text a foto Judo Železo Hranice)

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář