Potravinová sbírka proběhne v sobotu i v Hranicích.

V sobotu 18. května se uskuteční další ročník Sbírky potravin, jejímž cílem je ve spolupráci s potravinovými bankami a neziskovými organizacemi pomoci potřebným.

Stejně jako ve všech předchozích letech se i letošního ročníku sbírky opět zúčastní také společnost Kaufland v Hranicích..

Můžete tak podpořit tento projekt, který vnímáme jako společný den sounáležitosti. Darováním trvanlivých potravin a drogerie může pomoci opravdu každý.

 

Zákazníci mohou v Kauflandu Hranice od 8 do 18 hodin nakoupit libovolné množství trvanlivých potravin a drogerie a prostřednictvím dobrovolníků na prodejnách je věnovat těm, kteří na tyto pro většinu z nás běžné produkty nemají dostatek finančních prostředků.

 

Nově bude možné také darovat potraviny přes internet, například v internetových obchodech jako Rohlík.cz nebo iTesco.cz.
Možnost darovat potraviny přes internet bude delší, a to od 10. května do 24. května.

 

Spousta lidí prostě v tu sobotu přijít nestihne. A potravinová sbírka by měla být určena pro všechny, kteří chtějí pomáhat,"

říká ředitelka federace ČFPB  Veronika Láchová.

 

Do akce se zapojuje na tři tisíce dobrovolníků.

 

Potravinové banky loni shromáždily 4127 tun potravin a drogerie.

Objem potravin darovaných od řetězců se meziročně ztrojnásobil. Banky získávají zboží také z potravinových sbírek, evropského programu potravinové a materiální pomoci a od pěstitelů a producentů.